II Konferencja Stowarzyszenia „Dolnośląski Klaster Lotniczy”

22 listopada w Legnickim Parku Technologicznym LETIA miała miejsce konferencja zorganizowana przez Dolnośląski Klaster Lotniczy. Była to okazja do spotkania z przedstawicielami firm z branży lotniczej, instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowo-badawczych oraz przedsiębiorstw współpracujących z branżą lotniczą.

Tematem konferencji był „Rozwój współpracy między partnerami Dolnośląskiego Klastra Lotniczego”. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. (LSSE).

W wydarzeniu wzięło udział około 60 osób z 30 firm i instytucji, które są zaangażowane w rozwój branży lotniczej w regionie. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele przedsiębiorstw związanych z przemysłem lotniczym m.in. UTC Aerospace Systems Wrocław Sp. z o.o., Radiotechnika Marketing Sp. z o.o., Paradigm Precision Poland Sp. z o.o., Unison Engine Components Poland Sp. z o.o. czy XEOS Sp. z o.o. oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, wśród nich Krzysztof Drynda – Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o. Ponadto w konferencji wzięli udział przedstawiciele firm zainteresowanych podjęciem współpracy z DKL, w tym włoskie przedsiębiorstwa przemysłu lotniczego m.in. Leonardo Company S.A. – dostawcy m.in. myśliwca Eurofighter Typhoon

Głównym celem działalności Dolnośląskiego Klastra Lotniczego jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą na terenie Regionu Polski Południowo-Zachodniej. Partnerzy DKL podczas konferencji zaprezentowali swoją aktualną ofertę produktowo-usługową. Podsumowano także tegoroczne inicjatywy i działania DKL. Konferencja była również okazją do spotkań B2B przedstawicieli firm zrzeszonych w klastrze.

Related Posts